>
آموزش ردیم کردن گیفت کارت آیتونز - خرید گیفت کارت

آموزش ردیم کردن گیفت کارت آیتونز

ردیم کردن گیفت کارت اپل

آموزش استفاده و وارد کردن کد گیفت کارت آیتونز

در ابتدا لازم است بدانیم که گیفت کارت آیتونز حاوی یک کد 16 کاراکتری می باشد که با X آغاز می شود اگر قصد دارید که حساب کاربری اپل ایدی خود را شارژ نمایید لازم است کد فوق را در ایتونز وارد (به اصطلاح redeem) نمایید . چنانچه مایل باشید می توانید با استفاده از صفحه خرید گیفت کارت آیتونز به خریداری این کد اقدام نمایید. از دو روش می توان کد گیفت کارت آیتونز را وارد کرد. نخستین روش از طریق دستگاه آیفون و آیپد و دومین روش از طریق مک یا PC (ویندوز) انجام پذیر است ، البته ما قصد داریم در ادامه این محتوای آموزشی هر یک از این روش ها به طور کامل توضیح دهیم.

روش اول: از طریق آیفون یا آیپد

در صورتی که دارای iOS، 11 یا بالاتر می باشید : برای اینکه از نسخه iOS خود مطلع شوید بایستی به Setting > General > About > Version مراجعه نمایید.
  1. در نخستین گام لازم است که اپل ایدی خود را در iTunes&App Store وارد کنید.
  2. سپس لازم است که برنامه AppStore را باز نموده و در پنجره ای که باز می شود بر روی عکس پروفایل آبی رنگ کلیک کنید ( در قسمت بالا سمت راست ).
  3. بعد از آن گزینه "Redeem Gift Card or Code" را انتخاب نمایید.
  4. در این مرحله امکان دارد اپل از شما بخواهد که رمز اپل ایدی خویش را وارد نموده و بعد گزینه Sign in انتخاب کنید . بعد از اینکه رمز را وارد نمودید صفحه ای باز می شود که در آنجا بایستی بر روی "You can also enter your code manually." کلیک کنید.
  5. در آخرین مرحله لازم است کد 16 رقمی گیفت کارت خود را درج نمایید و بر گزینه Redeem را انتخاب کنید تا حساب کاربری اپل ایدی شما شارژ گردد.
ردیم کردن گیفت کارت اپل

چنانچه شما دارای iOS ، پایین تر از 11 می باشید :

  1. نخست اپل ایدی خود را در iTunes&App Store وارد کنید.
  2. در گام بعدی گزینه App Store یا iTunes Store را انتخاب نموده و در صحفه باز شده بر روی Featured کلیک نمایید و پس از آن به پایین بخش Featured رفته و بر روی Redeem کلیک نمایید.
ردیم کردن گیفت کارت ایتونز
3. سپس در پنجره باز شده عبارت"You can also enter your code manually." را انتخاب نمایید.

4. در آخرین گام بایستی کد 16 رقمی گیفت کارت خود را وارد نموده و گزینه Redeem را انتخاب کنید تا حساب کاربری اپل ایدی شما شارژ گردد.

روش دوم: از طریق مک یا ویندوز

1. ابتدا بر روی لپ تاپ خود iTunes را باز نمایید. در صورتی که از ویندوز استفاده می کنید لازم است اول iTunes را دانلود و نصب نمایید و اگر از مک استفاده می کنید iTunes به صورت پیش فرض بر روی آن نصب شده است. در گام بعدی اپل آیدی خود در آیتونز، Sign In کنید. 2. سپس نام اپل ایدی خود را انتخاب نموده و در لیست باز شده روی Redeem کلیک نمایید.

3. در اینجا باید مجدداً رمز عبور اپل ایدی خود را وارد کنید و پس از آن کد گیفت کارت را وارد کرده و گزینه Redeem را انتخاب کنید.
 
    چنانچه بعد از وارد کردن کد گیفت کارت بر روی اپل ایدی شارژ را مشاهده ننمودید، به قسمت Settings -> iTunes&Appstore بروید و از اپل ایدی خود خارج شده و دوباره وارد شوید.